De voormiddag startte met een interactieve ideeën- en netwerkexpo. Tijdens een bezoek aan de architecturale site ontdekten deelnemers op een creatieve manier de projecten en thema’s waarmee beweging.net aan de slag gaat: van stemhokjes rond democratie tot een waterproefje uit het project Water-Rijk, of een spel rond de Week van de vrijwilliger.
De namiddag bood keuze uit boeiende workshops – zoals een sessie van Femma over inclusief verenigen of een lezing van een ethische hacker. Liever ontspanning? Dat kon met een museumbezoek, een proeverij van alcoholvrije bieren of een boottochtje op zonne-energie.
Deze eerste Spilfigurendag smaakte duidelijk naar meer. Met haar mix van ontspanning, uitwisseling en inspiratie is dit een ideaal initiatief om in de jaren tussen de tweejaarlijkse ID-dagen te organiseren.

Jef Van Torre, vrijwilliger bij bewegingspunt en Fietsbieb Jabbeke, blikt tevreden terug op de dag:
“De Zebrastraat ligt in een prachtig gerenoveerde buurt met een rijke geschiedenis. Bijzonder is dat alle omliggende straten vernoemd zijn naar dieren, een knipoog naar de dierentuin die hier vroeger stond. Op het centrale plein stond een grote tent waar tal van activiteiten plaatsvonden, heel sfeervol!”
Hoe zag de dag eruit?
“We werden warm onthaald en verkenden in de voormiddag allerlei inspirerende projecten. In de namiddag volgden we workshops en de dag eindigde met een optreden van comedian Bas Birker. Echt een heel fijne sfeer!”
Hoe kijk je terug op de dag?
“De organisatie verdient een dikke pluim! Alles was tot in de puntjes geregeld, van de workshops tot de afsluitende receptie. Het was fijn om eens te kunnen genieten zonder zelf iets te moeten organiseren. Volgende keer brengen we nog meer mensen mee.”
Welke inzichten nam je mee uit de workshops?
“Ik koos voor workshops die relevant zijn voor ons bewegingspunt. De sessie rond burgerparticipatie vond ik erg interessant: burgerparticipatie is cruciaal en adviesraden verdienen meer waardering. Daarnaast volgde ik ‘Bang van AI’, een sessie over artificiële intelligentie. Dat is een thema dat we ook lokaal verder willen uitdiepen. Wat me vooral bijbleef: beweging.net praat niet alleen over verandering, maar doet ook echt iets. Dat voelde je sterk op deze dag.”
Ook in de buurtbar van beweging.net was er aandacht voor maatschappelijke thema’s. Die stond helemaal in het teken van de Welzijnszorgcampagne ‘Wafels voor Waardig Werk’.
Elise De Meulenare van Welzijnszorg licht toe:
“De wafels stonden symbool voor waardig werk en de opbrengst ging naar ondersteunende initiatieven. Tegelijk konden we vrijwilligers inspireren om zelf acties op te zetten rond dit thema. Hartverwarmend!“